VIVER Wentylacja

Wentylacja - VIVER

Wentylacja

Wentylacja

Wentylacja jest to nic innego jak cyrkulacja powietrza, z reguły pomiędzy pomieszczeniami a przestrzenią na zewnątrz.

Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie, dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy urządzeń zużywających powietrze. Jest to szczególnie ważne w sytuacji dodatkowych zanieczyszczeń, takich jak dym papierosowy, opary substancji chemicznych, pyły itp.

Wentylacja Na Raty

Rodzaje wentylacji

Wentylacja naturalna (grawitacyjna)

Znasz ją z codziennego użytku. Kratki wentylacyjne i kryjące się za nimi kanały zapewniają Ci każdego dnia bezpieczną kąpiel czy gotowanie. Wykorzystywana jest tu różnica temperatury i gęstości powietrza z wnętrza pomieszczenia i z zewnątrz budynku oraz działanie wiatru. Przepływ powietrza przez budynek powinien odbywać się w sposób kontrolowany. Ilość powietrza dostającego się do budynku powinna być równa ilości powietrza, która może być usunięta przez kanały wentylacyjne. W tym celu zalecane jest stosowanie specjalnych elementów- nawiewników -instalowanych w oknach lub w ścianach zewnętrznych.

Skuteczność tego typu wentylacji jest zależna od warunków atmosferycznych- zmienia się więc w ciągu roku. Na jej działanie ma również wpływ konstrukcja budynku, jego otoczenie oraz rozmieszczenie pomieszczeń.Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna to wymuszony przepływ powietrza uzyskiwany dzięki zastosowaniu wentylatorów. Najprostszym rozwiązaniem jest wentylacja wywiewna polegająca na usuwaniu zanieczyszczonego powietrza kanałami wywiewnymi, za pomocą wentylatorów. W takim systemie wentylacji powietrze powinno się dostawać do budynku przez nawiewniki (okienne lub ścienne), podobnie jak w wentylacji naturalnej. Uniezależniasz się jednak od kaprysów przyrody zmniejszających skuteczność usuwania powietrza z pomieszczeń.

Lepszym wyborem jest jednak wentylacja nawiewno-wywiewna, w której zarówno doprowadzanie, jak i usuwanie powietrza jest możliwe dzięki wentylatorowi. Zaletą wentylacji mechanicznej jest możliwość dostosowania jej wydajności do faktycznych potrzeb mieszkańców, dzięki temu można stworzyć komfortowe warunki w pomieszczeniach. Regulacja systemu wentylacji mechanicznej może odbywać się automatycznie.

Schemat domu z wentylacją

Marki i Partnerzy

Nasze Marki

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki cookies