VIVER Wentylacja

Kolektory Słoneczne - VIVER

Solary

Kolektory słoneczne są doskonałym rozwiązaniem w czasach wciąż drożejących paliw konwencjonalnych. Nie mniej ważnym aspektem jest troska o ochronę środowiska. Wykorzystanie odnawialnej energii słonecznej wiąże się z ograniczeniem zużycia paliw tradycyjnych w systemach grzewczych, opartych na wyczerpujących się złożach. Dobrze zaprojektowana instalacja solarna może zapewnić nawet 60% pokrycia zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania wody. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą oferta pomp ciepła, które mogą stanowić uzupełnienie instalacji solarnej lub niezależne rozwiązanie.

Ekologiczna i darmowa energia

Energia promieni słonecznych nic nie kosztuje i wykorzystanie jej do przetworzenia w ciepło użytkowe daje nam niepowtarzalną okazję korzystania z darmowego paliwa, który to proces można przeprowadzić za pomocą kolektorów słonecznych i systemów solarnych.

Dodatkowo źródło ciepła czyli słońce jest zasobem niewyczerpalnym. Nie grozi więc nam, że „paliwa” zabraknie, a w czasach ocieplenia klimatu ilość promieniowania słonecznego będzie rosnąć. Duża część społeczeństwa dostrzegła praktyczno-ekonomiczne oszczędności, jakie zapewnia przyszłemu użytkownikowi “ekologiczna instalacja”. Dowodem tego są tysiące systemów zamontowanych przez inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

Szybki zwrot inwestycji? Niskie koszty eksploatacji? - Mit czy fakt?

Raz poczyniona inwestycja na stałe zniweluje koszty energetyczne dla danego obiektu. Początkowo poniesione nakłady bardzo szybko rekompensują się i pozwalają obniżyć koszty średnio nawet o ok. 70% oszczędności związanych z rocznymi kosztami przygotowania ciepłej wody użytkowej i o około 20% związanymi z ogrzewaniem. Rachunek ekonomiczny jest więc prosty – stałe oszczędności. Koszt instalacji słonecznej złożonej z kolektorów płaskich jest porównywalny z kosztem instalacji tradycyjnej.

Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że dalsza eksploatacja systemu z kolektorami prawie nic nie kosztuje, inwestycja szybko się zwraca. Właściwie zaprojektowana instalacja pozwala na wymierne korzyści, zapewnia koszty eksploatacji ograniczone do niezbędnego minimum i gwarantuje szybką amortyzację. Sprawia to, że sprzedaż systemów solarnych znacznie wzrasta z każdym rokiem.

Kolektory słoneczne z powodzeniem można eksploatować przez co najmniej 20-30 lat z minimalną konserwacją okresową (tylko wymiana płynu solarnego).

Dopłaty?

Dopłaty gminne do instalacji kolektorów słonecznych do ok. 40% wartości instalacji są możliwe! Jak je uzyskać? Sprawdź informacje na stronie internetowej Twojej gimny bądź na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Marki i Partnerzy

Nasze Marki

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki cookies